לימודים ורקע מקצועי

שמי טל שטרסמן שפירא. בעלת תואר דוקטור .Ph.d בלימודי היהדות וישראל 

 תואר שני, .M.A בטיפול רגשי בהבעה ויצירה

תואר ראשון .B.A במדעי המדינה וספרות אנגלית

תעודת הוראה במדעי החברה.

אני בעלת רישיון (מ.ר.) ממשרד הבריאות לעסוק בטיפול בהבעה ויצירה.

לימודים

בשנים האחרונות השלמתי דוקטורט בלימודי היהדות וישראל, באוניברסיטת Paris 8, פריס, צרפת. עבודת המחקר שלי קשורה לעיתונות בישראל.

כדי להעשיר את הידע שלי בתחום הפסיכולוגיה והפסיכופתולוגיה, סיימתי לימודי תעודה מתקדמים של שנתיים בסמינר לוינסקי בתחום "פסיכותרפיה למטפלים באומנוית".

את תואר ה-.M.A בטיפול בהבעה ויצירה (Expressive Therapies), קיבלתי מאוניברסיטת Lesley College, קיימברידג', מסצ'וסטס, ארה"ב בשנת 1987.

בשנת 1985 הוענקה לי תעודת הוראה במדעי החברה מטעם אוניברסיטת בר-אילן. גם את התואר הראשון שלי, .B.A במדע המדינה וספרות אנגלית, סיימתי באוניברסיטת בר-אילן בשנת 1984.

במשך שנות עבודתי ורכישת הניסיון המעשי, המשכתי להעשיר את הידע שלי בסדנאות והשתלמויות: "תרפיה במוסיקה עפ"י דניאל שטרן" ופיתוח קול באוניברסיטת בר-אילן. "עבודה טיפולית בקבוצות" למטפלים בהבעה ויצירה, משרד החינוך, האגף להשתלמות והדרכה, תל-אביב. "הגשטלט", במחלקה להשתלמויות של משרד החינוך והתרבות.

כמו כן השתתפתי בסדנאות ובהרצאות בנושאי משחקי ילדים ככלי טיפולי ובנושאים אומנותיים כגון השימוש בחומרים בטיפול ושימוש בציורים כאמצעי אבחון וטיפול.

ניסיון בעבודה

משנת 1987 עבדתי כמטפלת רגשית בהבעה ויצירהבמסגרות רבות ומגוונות של משרד החינוך, עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ובעיות רגשיות.

1987-1989 - גני אקי"ם.

משנת 1987 - עוסקת בטיפול רגשי בגני ילדים, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים, בהם העבודה נעשית עם ילדים רגילים או עם ילדי החינוך המיוחד.

1987-2008 - עבודה במועדון טיפולי בו נעשה טיפול רגשי קבוצתי בגילאי גן ובי"ס יסודי.

משנת 2008 - טיפול רגשי בילדים על הרצף האוטיסטי (ASD) בבי"ס יסודי ובחטיבת ביניים.

2004 -2007 - טיפול בהבעה ויצירה עם קשישים בבית אבות.

משנת 2000 - אני מטפלת, גם בקליניקה הפרטית שלי בקרית אונו. הטיפול נעשה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

צרו קשר ואשמח לענות על כל שאלה או לתת פרטים נוספים